OKOLICA I POŁOŻENIEobiektu Posejdon

Posejdon jest położony 150 metrów od szerokiej piaszczystej plaży i w centrum Rewala. Cicha okolica, przepiękna plaża, czysta woda, przesycone zapachem żywicy powietrze - to powody, dla których warto wybrać nasz obiekt jako miejsce swojego wypoczynku. Po sezonie zapraszamy na długie spacery, przejażdżki rowerowe wzdłuż pustej plaży lub leśnymi ścieżkami.


Taras widokowy w Rewalu


Promenada widokowa w Rewalu to wysunięty w głąb plaży taras. To tutaj gromadzą się turyści, obserwując i relaksując się przy widoku morza. Przy promenadzie powstał też plac rekreacyjny wraz z licznymi sklepami z upominkami.

Muzeum Rybołówstwa


Muzeum Rybołówstwa to placówka muzealna, której wystawy rybołówstwa bałtyckiego, ukazują specyfikę zawodu rybaka oraz przedstawiają wycinek kultury pomorskiej. Muzeum jest położone przy głównym trakcie spacerowym Niechorza.

Latarnia morska w Niechorzu


Latarnia Morska w Niechorzu – wybudowana ponad 130 lat temu, której światło do dziś dostrzec można z odległości 36 km. Na polu u podnóża latarni odbywają się liczne imprezy, między innymi występy estradowe.

Paralotnie


Pomiędzy Rewalem a Trzęsaczem jest wspaniałe miejsce do uprawiania paralotniarstwa. To odkryty brzeg klifowy, z którego przy sprzyjających wiatrach od morza można obserwować lub próbować sił na paralotni.

Kolejka Retro


Jedną z atrakcji wybrzeża rewalskiego była, jest i będzie kolejka wąskotorowa. Nadmorska kolej wąskotorowa liczy sobie grubo ponad 100 lat. Zabytkowy parowóz i stare wagony dodają uroku trasie biegnącej przez kurorty pomorza.

Ruiny Kościoła w Trzęsaczu


W odległości 3km od Rewala znajdują się unikatowe resztki murów kościoła gotyckiego z przełomu XIV/XV w. Kościół powstał 2 km od brzegu, obecnie pozostała jego jedyna ściana nad samym brzegiem morza.